fot. Paweł Palembas

Dziś pochmurno i deszczowo

Jak informuje IMGW, półwysep Iberyjski, Bałkany, południowa Ukraina oraz północna Rosja będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu z centrami nad Skandynawią. Polska będzie w strefie przejściowej między stacjonarnym wyżem z centrum nad Skandynawią, a niżem z ośrodkiem przemieszczającym się znad Adriatyku nad Morze Czarne. Ze wschodu napływać będzie chłodna masa powietrza.

Wystąpi niewielki wzrost ciśnienia. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa.

W środę w południowej połowie Polski zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. W województwach południowych suma opadów miejscami do 20 mm. W rejonach podgórskich opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem lub śniegu.

W Sudetach i Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie całkowite, gdzieniegdzie przejaśnienia. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 7 do 9 st., na wybrzeżu od 9 do 11 st., a w rejonach podgórskich od 3 do 7 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-wschodni i wschodni.

W nocy z środy na czwartek w południowej połowie kraju zachmurzenie całkowite i opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu i deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. W Sudetach i Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, na północnym wschodzie większe przejaśnienia, a nad ranem miejscami rozpogodzenia. Na wybrzeżu wschodnim oraz w centrum kraju możliwe słabe opady deszczu.

Temperatura minimalna od 0 st. na krańcach północno-wschodnich do 6 st. na południowym zachodzie i 7 st. na wybrzeżu, w rejonach podgórskich od 1 do 4 st. Na północnym wschodzie przygruntowe przymrozki do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i południu Polski porywisty, północno-wschodni i wschodni.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południu miejscami słabe opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu i deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 5 do 9 st., na wybrzeżu od 9 do 11 st., a w rejonach podgórskich od 3 do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie całkowite. Okresami opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj