fot. pixabay.com

We wtorek na północnym zachodzie bez opadów, natomiast na pozostałym obszarze zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, nad zachodnią Europą dominował będzie wyż znad Atlantyku. Reszta kontynentu będzie w zasięgu niżów.

Zachodnia część Polski będzie na skraju wyżu znad Atlantyku, a wschodnia w zasięgu oddziaływania pofalowanego frontu chłodnego związanego z niżem znad Morza Barentsa. Zachodnia część kraju pozostanie w chłodniejszej i wilgotnej, a wschodnia część, w cieplejszej i także wilgotnej masie powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek na północnym zachodzie pogodnie i bez opadów, natomiast na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. We wschodniej części kraju – na wschód od Kotliny Kłodzkiej, łódzkiego Zatoki Gdańskiej, przelotne opady deszczu i burze, na wschodnich krańcach możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 16 st. C, 19 st. C na Pomorzu, Warmii i w kotlinach górskich, około 20 st. C, 23 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 25 st. C, 27 st. C na krańcach wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na północnym zachodzie lokalne rozpogodzenia. Na wschodzie kraju przelotne opady deszczu i burze, po północy zanikające. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 8 st. C do 12 st. C na zachodzie i w centrum, a na wschodzie od 13 st. C do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 65 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl