fot. pixabay.com

Kolejny pogodny dzień września

Jak informuje IMGW, rejon Skandynawii, Morza Bałtyckiego, półwyspu Iberyjskiego oraz częściowo środkowej Europy będzie pod wpływem niżów. Pozostałe rejony kontynentu będą w obszarze podwyższonego ciśnienia.

Polska dostanie się na skraj niżu znad Skandynawii. Napływać będzie bardzo ciepła masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i powoli będzie spadać.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na Pomorzu miejscami duże. W drugiej połowie dnia w woj. pomorskim oraz szczytowych partiach Sudetów możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 25 st. C do 29 st. C, chłodniej w pasie nadmorskim, od 20 st. C do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Za wyjątkiem Podkarpacia miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, w drugiej połowie nocy na południu Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska i Małopolski możliwe lokalne burze. Temperatura minimalna od 12 st. C do 16 st. C, miejscami na północy kraju oraz w dolinach Bieszczad od 9 st. C do 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich; w pasie nadmorskim wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl