W Polsce zachmurzenie całkowite; na południu opady deszczu

Jak podaje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Półwysep Apeniński, Europa Środkowa i Południowo-Wschodnia znajdować się będą pod wpływem niżów. Pogodę na pozostałym obszarze kontynentu kształtować będą wyże. Polska będzie znajdować się pod wpływem bruzdy niskiego ciśnienia, łączącej wypełniający się niż z ośrodkiem przemieszczającym się znad Morza Północnego nad Danię z niżem, którego ośrodek będzie przemieszczać się znad Adriatyku nad Bałkany.

Pogodę będzie kształtować układ frontów atmosferycznych. Nad Polską będzie zalegać powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie całkowite, miejscami, zwłaszcza na północnym zachodzie przejaśnieniami. Na południu okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, w Karpatach i na Pogórzu Karpackim miejscami o natężeniu silnym. Wysoko w Beskidach opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w Tatrach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze miejscami słabe opady deszczu, rano gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Prognozowana wysokość opadu w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim do 15 mm, w Karpatach i na Pogórzu Karpackim do 20 mm. Wysoko w Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura maksymalna przeważnie od 9 st. do 12 st., na północnym wschodzie i w dolinach karpackich niższa, od 6 st. do 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych, na północnym wschodzie i wschodnim Pomorzu, z kierunków wschodnich. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h, w Tatrach powodujący zawieje śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek w województwach śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim zachmurzenie całkowite, okresami opady deszczu. Wysoko w Beskidach opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w Tatrach deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana wysokość opadu w Karpatach i na Pogórzu Karpackim do 15 mm, wysoko w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, gdzieniegdzie zanikające, słabe opady deszczu. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2 st. do 7 st., na północnym wschodzie od -1 st. do 2 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych, na północnym wschodzie i wschodnim Pomorzu, z kierunków wschodnich, miejscami wiatr zmienny. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h, w Tatrach powodujący zawieje śnieżne.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym wschodzie lokalnie rozpogodzenia. W zachodniej połowie kraju i na południu gdzieniegdzie słabe opady deszczu. Wysoko w Beskidach słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w Tatrach deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano miejscami, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju i na południu, mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 6 st. na wschodzie, w centrum około 10 st., do 13 st. na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie całkowite. Okresami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr

słaby, północno-wschodni i wschodni. We wtorek zachmurzenie duże, okresami możliwe większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl