fot. PAP/EPA

W środę zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia i Północna będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad Atlantykiem, Morzem Północnym i Półwyspem Kolskim, z układami frontów atmosferycznych. Pozostała część kontynentu będzie pod wpływem słabych wyżów.

Polska znajduje się pod wpływem słabnącego wyżu z centrum na Litwą. W ciągu dnia od zachodu będzie się nasuwała zatoka niżowa związana z niżem znad Morza Północnego. Zalegała będzie ciepła masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1000 hPa i będzie spadało.

W środę zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Prognozowana wielkość opadów podczas burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. do 30 st., chłodniej na Podhalu – około 24 st. i na Pomorzu Wschodnim – około 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. W pierwszej połowie nocy miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wielkość opadów w czasie burz do 15 mm. Nad ranem w kotlinach sudeckich mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 15 st. do 19 st., chłodniej w kotlinach sudeckich około 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl