fot. PAP

Napływa ciepłe powietrze polarno-morskie

Jak informuje IMGW, Europa północna, zachodnia i centralna znajdować się będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże. Polska znajdować się będzie na skraju niżu z rejonu Wysp Brytyjskich. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie przed południem w rejonach mgieł miejscami duże. Przed południem gdzieniegdzie, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju i na północy mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temp. maks. od 10 st., 12 st. na wschodzie do 15 st., 17 st. na zachodzie i w rejonach podgórskich. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, na północy i w rejonach podgórskich miejscami dość silny, porywisty. W rejonach podgórskich porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami, zwłaszcza na południu i wschodzie rozpogodzenia. Na wschodzie oraz w Małopolsce w dolinie Wisły lokalnie mgła ograniczające widzialność do 100 m. Temp. min. we wschodniej połowie kraju od 1 st. do 5 st., w zachodniej od 4 st. do 8 st. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich miejscami dość silny, w porywach do 70 km/h.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie umiarkowane i duże. Rano na wschodzie oraz w Małopolsce – w dolinie Wisły lokalnie mgła ograniczające widzialność do 100 m. Temp. maks. od 10 st. do 14 st., jedynie na południowym zachodzie i w rejonach podgórskich cieplej, od 14 st. do 19 st. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich okresami dość silny, w porywach do 80 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 12°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 2 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy. We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy.

PAP

drukuj