fot. Paweł Palembas

Chłodny front atmosferyczny nad Polską

Jak informuje IMGW, nad Europą południową oraz częściowo środkową zaznaczał się będzie rozległy wyż z centrami nad Alpami, Półwyspem Iberyjskim i Apenińskim. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów z głównymi ośrodkami nad północną Europą.

Polska będzie w obszarze przejściowym pomiędzy wspomnianym wyżem a niżem z ośrodkiem nad Morzem Białym, z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Polska pozostanie w dość ciepłym powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się wahać.

W piątek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st., 6 st. na wschodzie do 7 st., 9 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h, na wybrzeżu do 65 km/h, a wysoko w górach do80 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże, miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna przeważnie od 3 do 5 st. na Pomorzu i nad morzem od 5 do 7 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Porywy wiatru na wybrzeżu do 70 km/h, wysoko w górach do 80 km/h.

W piątek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże, okresami deszcz. Temperatura maksymalna od 5 do 8 st. i do 8 st., 10 st. nad morzem. Na południowym zachodzie zachmurzenie umiarkowane, temperatura maksymalna od 9 do 12 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem dość silny osiągający w porywach 70 km/h, zachodni. Wysoko w górach porywy do 80 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W sobotę zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj