Straż Pożarna: w piątek ponad 3 tys. interwencji w związku z nawałnicami

Tylko w piątek w związku ze skutkami nawałnic strażacy interweniowali 3253 razy – poinformował PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Nadal bez prądu w całym kraju jest 23 tys. 400 osób.

Najwięcej interwencji w piątek straży mieli w woj. mazowieckiem – 1212, w woj. lubelskim – 319 i woj. kujawsko-pomorskim – 256. Najwięcej zdarzeń, do których wzywani byli strażacy to usuwanie połamanych drzew – 2761 usuwanie połamanych i powalonych drzew. Nawałnice uszkodziły lub zerwały 199 dachów w tym 136 na budynkach mieszkalnych. Najwięcej w woj. mazowieckim. Strażacy wypompowywali wodę z zalanych budynków i ulic.

Frątczak podał, że w piątek rannych zostało 6 osób w tym dwóch strażaków, czyli łącznie od czwartku rannych jest 12 osób w tym czterech strażaków.

Obecnie bez prądu nadal jest 23 tys. 400 osób w tym najwięcej na Mazowszu – prawie 16 tys.,  prawie 5 tys. osób nie ma prądu w woj. łódzkim a woj. podlaskim ponad 1,5 tys. jest pozbawionych energii elektrycznej. W piątek w cały kraju skutki nawałnic usuwało ponad 19 tys. strażaków PSP i OSP.

PAP/RIRM

drukuj