Pierwszy dzień roku w Polsce z miejscowymi opadami deszczu

Jak informuje IMGW, przeważająca część Europy będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad południową Skandynawią, Adriatykiem, Szkocją i północną Francją, z systemami frontów atmosferycznych. Południowo-zachodnia, południowo-wschodnia i wschodnia część kontynentu będzie pod wpływem wyżów.

Polska będzie w zasięgu niżu znad południowo-zachodniej Skandynawii. Z zachodu na wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodne powietrze polarne morskie i stopniowo zastąpi cieplejsze, napływające przed frontem z południowego-zachodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie wzrastać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w centrum i na zachodzie kraju. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st. do 9 st. Wiatr umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru w strefie nadmorskiej do 65 km/h, lokalnie w rejonach podgórskich Podkarpacia do 80 km/h, a wysoko w górach do 90 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl