fot. flickr.com

Polska w zasięgu niżu

Jak podaje IMGW, południowo-zachodnia i częściowo zachodnia Europa znajdą się w zasięgu wyżu. Nad pozostałą częścią kontynentu będą przeważały niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu wypełniającego się niżu znad Zatoki Fińskiej, w napływającym z północnego zachodu chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego. Pod koniec dnia do granic zachodnich dotrze strefa ciepłego frontu atmosferycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 987 hPa i będzie powoli wzrastało.

We wtorek zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady śniegu, na zachodzie przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Na terenach górskich prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 12 cm. Temperatura maksymalna od -2 st. na wschodzie do 1 st. w centrum i 4 st. na zachodzie. Na Podhalu temperatura maksymalna około -3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, na zachodzie kraju, wybrzeżu i w górach do 85 km/h, północno-zachodni i zachodni. Miejscami wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże. Na zachodzie opady deszczu, w centrum i na wschodzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem, miejscami również marznący deszcz, powodujący gołoledź. Okresami opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Sudetach o 8 cm, a w Karpatach o 20 cm. Temperatura minimalna od -5°C na północnym wschodzie do 0 st. w centrum i 4 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, wysoko w górach do 80 km/h, zachodni. Miejscami wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, jedynie na krańcach wschodnich deszczu ze śniegiem i śniegu, przejściowo również marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. na północnym wschodzie do 4 st. w centrum i 6 st. na zachodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu w porywach do 65 km/h, wysoko w górach do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około 0 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem, a nad ranem także w deszcz, przejściowo marznący i powodujący gołoledź. Temperatura minimalna wyniesie około -2 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich. W środę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, początkowo także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna około 3 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl