fot. PAP

Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz północna Rosja będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszaru kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu znad południowej Rosji. Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Europą Wschodnią, jedynie nad północną częścią kraju w ciągu dnia będzie się przemieszczał front ciepły.

 Z południowego zachodu napływać będzie polarno-morska masa powietrza, jedynie południowy wschód kraju pozostanie w bardziej suchym powietrzu kontynentalnym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie się wahało.

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy Polski umiarkowane oraz duże i lokalnie opady mżawki. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m, zwłaszcza w południowej połowie Polski. W rejonach mgieł zachmurzenie miejscami całkowite.

Temperatura maksymalna od 7 st., 9 st. na wschodzie do 13 st., na zachodzie i nad morzem. Wiatr na przeważającym obszarze słaby, nad morzem umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe. Liczne mgły, głównie w południowej połowie Polski, miejscami ograniczające widzialność poniżej 100 m. W rejonach mgieł zachmurzenie miejscami całkowite.

Temperatura minimalna od -2 st., 0 st. na wschodzie i w kotlinach górskich do 3 st. na zachodzie i północnym zachodzie oraz do 4 st., 6 st. nad morzem. Wiatr na przeważającym obszarze słaby, nad morzem umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

We wtorek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko przed południem w rejonach mgieł zachmurzenie miejscami całkowite. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m, głównie w południowej połowie Polski. Temperatura maksymalna 8 st., 9 st. na wschodzie do 12 st., 13 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków południowych.

W Warszawie w poniedziałek pogodnie. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby, południowy. W nocy pogodnie, rano możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, południowy. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP

drukuj