fot. flickr.com

We wtorek nad Polską zachmurzenie przeważnie małe lub umiarkowane

Jak informuje IMGW nad Europą Wschodnią będą dominować wyże nad pozostałą częścią kontynentu niże. Przeważająca część Polski będzie w zasięgu niżu znad Danii, tylko na wschodzie zaznaczy się skraj wyżu znad północnej Rosji. Z zachodu napłynie powietrze nieco chłodniejsze, polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

We wtorek zachmurzenie przeważnie małe lub umiarkowane, pod wieczór na wschodzie wzrastające do dużego. Temperatura od 8 st. C na północy do 14 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na pogórzach i Pomorzu okresami porywisty, z kierunków południowych. Na zachodnim wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, we wschodnich Sudetach do 90 km/h, w Sudetach zachodnich oraz w Karpatach do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże, wzrastające do całkowitego. Miejscami na północy i wschodzie mgły ograniczające widzialność do 200 m, na południowym wschodzie możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od 2 st. C na zachodzie do 7 st. C na południowym wschodzie, na pogórzach od 0 st. C do 3 st. C Wiatr słaby, tylko w początkowo w kotlinach sudeckich umiarkowany i porywisty. W górach porywy wiatru do 60 km/h.

PAP

drukuj