fot. Paweł Palembas

Czeka nas deszczowa niedziela; tylko na południu kraju przejaśnienia

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz Półwysep Iberyjski są pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu są w zasięgu układów niskiego ciśnienia.

Polska jest pod wpływem zatoki niżu znad Morza Północnego. Z zachodu na wschód przemieszczają się kolejne fronty okluzji. Z południa napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie rosło.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na południu i południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu oraz lokalnie w dolinach sudeckich wzmagający się do dość silnego, wieczorem w porywach do 70 km/h, na Przedgórzu Sudeckim i Dolnym Śląsku do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl