Prognoza pogody na 5 listopada

Nad Europą będą dominowały niże z ośrodkami nad Islandią, Morzem Północnym, Zatoką Botnicką i Adriatykiem oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych, na zachodnie krańce kontynentu znajdą się na skraju wyżu azorskiego. Polska będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Zatoką Botnicką i Adriatykiem.

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały niże z ośrodkami nad Islandią, Morzem Północnym, Zatoką Botnicką i Adriatykiem oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych, tylko zachodnie krańce kontynentu znajdą się na skraju wyżu azorskiego. Polska będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Zatoką Botnicką i Adriatykiem; z zachodu na wschód kraju przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny. Z południowego zachodu napłynie powietrze polarnomorskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 984 hPa i będzie spadało.

We wtorek na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie i na Mazowszu zachmurzenie duże i całkowite, przemieszczające się z południowego zachodu na północny wschód opady deszczu od 10 do 20 mm, w partiach szczytowych Tatr opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słaby przelotny deszcz. Temp. maks. od 7 do 10 st., na południu Lubelszczyzny, Podkarpaciu i w Małopolsce od 11 do 15 st. Wiatr na północy umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na krańcach południowo-wschodnich południowy.

W nocy z wtorku na środę w Małopolsce, na Podkarpaciu, Kielecczyźnie, Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podlasiu zachmurzenie całkowite z opadami deszczu od 10 do 25 mm, wysoko w Beskidach deszcz ze śniegiem i śnieg, w partiach szczytowych Tatr opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu, głównie na zachodzie. Temp. min. od 3 do 5 st. Wiatr słaby, na zachodzie umiarkowany i dość silny, wysoko w górach w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich i południowych.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami słabe opady deszczu. Temp. maks. 10 st

Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temp. min. 5 st. Wiatr słaby, zachodni, skręcający na południowy. W środę zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temp. maks. 8 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl