fot. flickr.com

Deszczowo w całej Polsce

Europa Zachodnia oraz krańce wschodnie będą pod wpływem wyżów z centrami nad Zatoką Biskajską i zachodnią Rosją. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie w zasięgu niżu znad południowego Bałtyku. Na krańcach wschodnich kraju będzie się jeszcze zaznaczał chłodny front atmosferyczny, a na północy będzie oddziaływała strefa frontu okluzji. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie rosło.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 985 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu, przechodzące po południu w opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na obszarach podgórskich i w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st. na zachodzie do 7 st. na wschodzie, w obszarach podgórskich Karpat od 0 st. do 3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 80 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w Tatrach porywy do 70 km/h, w Sudetach do 85 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Wystąpią przelotne opady głównie śniegu, na zachodzie kraju stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od -2 st. do 1 st., w obszarach podgórskich od -7 st. do -2 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu także silny, w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 70 km/h, początkowo na wybrzeżu do 80 km/h, północno-zachodni. Miejscami wiatr będzie powodował zawieje śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl