Opady śniegu w całym kraju

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy niż z ośrodkami nad Morzem Północnym, Niemcami i Rosją, jedynie zachodnia część kontynentu będzie pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Polska znajdzie się w zasięgu wspomnianego niżu, w strefie frontów atmosferycznych. Nad Polskę będzie napływać polarno-morskie powietrze, nad północne i zachodnie województwa chłodniejsze, nad pozostałą część kraju cieplejsze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie się wahać.

W piątek zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, na Śląsku możliwy śnieg z deszczem. Na południu, wschodzie i w centrum opady miejscami o natężeniu umiarkowanym spowodują przyrost pokrywy śnieżnej do 6 cm, a w obszarach górskich do 10 cm. W strefie umiarkowanych opadów śniegu widzialność może zmniejszyć się do 500 m. Temperatura maksymalna od -4 st. na Suwalszczyźnie do 2 st. na Śląsku. Na przeważającym obszarze kraju około 0 st. Wiatr słaby, zmienny, na północy słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Na północnym wschodzie i na Śląsku opady miejscami o natężeniu umiarkowanym spowodują przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm, a w Sudetach do 10 cm. W strefie umiarkowanych opadów śniegu widzialność może zmniejszyć się do 500 m. Temperatura minimalna od -7 st. do -3 st., na północnym wschodzie niższa, od -11 st. do -7 st.. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie i wschodnim Pomorzu umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj