Prognoza pogody na 10 i 11 października

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały niże z ośrodkami nad Niemcami i Morzem Barentsa, jedynie krańce zachodnie i wschodnie kontynentu będą w zasięgu wyżów. Polska znajdzie się na skraju niżu znad Niemiec, nad krańcami zachodnimi zalegać będzie front atmosferyczny. Z południa napłynie ciepłe powietrze polarnomorskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosło.

W czwartek na zachodzie kraju zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu na południowym wschodzie i w centrum miejscami rozpogodzenia. Temp. maks. od 13 do 16 st. na Wybrzeżu, Pomorzu i na krańcach zachodnich, od 16 do 19 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, na Wybrzeżu i na zachodzie okresami umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, na Wybrzeżu skręcający na wschodni.

W nocy z czwartku na piątek na Nizinie Szczecińskiej, Ziemi Lubuskiej, zachodzie Wielkopolski, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu, w Sudetach i na zachodzie Dolnego Śląska opady od 10 do 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże, liczne mgły z widzialnością od 100 do 800 m. Temp. min. od 6 do 10 st. na przeważającym obszarze, od 10 do 13 st. na wschodnim Wybrzeżu. Wiatr słaby, na zachodzie okresami umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W czwartek przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym zachodzie duże, na Dolnym Śląsku okresami opady deszczu, rano miejscami mgła z widzialnością od 200 do 900 m. Temp. maks. od 14 do 16 st. na Wybrzeżu, od 17 do 20 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodnim Wybrzeżu dość silny i porywisty, z kierunków wschodnich.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby, południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 8 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 18 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl