fot. flickr.com

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, nad wschodnią Europą utrzymuje się silny wyż znad Rosji, nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajduje się na skraju wyżu znad Rosji oraz niżu znad Francji. Napływa dość chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie, jedynie wschód kraju znajdzie się w zasięgu powietrza polarnego kontynentalnego.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na Pomorzu Wschodnim okresami małe. Na Suwalszczyźnie i wschodzie Mazur rano zanikające słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju i na Pomorzu Wschodnim od 0 st. do 5 st., na pozostałym obszarze od 6 st. do 13 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Na Przedgórzu Sudeckim porywy do 55 km/h, w Tatrach do 60 km/h i w Sudetach do 70 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl