fot. flickr.com

Prognoza pogody na 6 i 7 lutego

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia, wschodnia oraz częściowo centralna i krańce zachodnie będą pod wpływem wyżów. Pogodę na pozostałym obszarze kontynentu kształtować będą niże z ośrodkami nad Zatoką Fińską oraz Balearami. Przeważający obszar Polski będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia związanym z wyżami znad Skandynawii oraz znad południowo-wschodniej Europy, tylko północny wschód kraju znajdzie się pod wpływem płytkiego niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Fińskiej. Pozostaniemy w mroźnym arktycznym powietrzu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie rosło.

We wtorek w południowej i zachodniej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w Karpatach okresami duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5 st. na południowym wschodzie, około -2 st. w centrum do 1 st. lokalnie nad samym morzem. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, na północnym wschodzie chwilami porywisty, zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, na północy kraju okresami duże i tam miejscami zanikające słabe opady śniegu. Na południu kraju lokalnie marznące mgły ograniczająca widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna przeważnie od -13 st. na południowym wschodzie, około -6 st. w centrum do -5 st., -4 st. na Dolnym Śląsku i nad samym morzem. Wiatr słaby, przeważnie południowo-wschodni. W środę na północnym zachodzie i północy zachmurzenie przeważnie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, na południu kraju lokalnie duże, w Karpatach możliwe słabe opady śniegu z deszczem, na Podkarpaciu lokalnie deszczu. Temperatura maksymalna od -3 st. na północnym wschodzie i lokalnie na Kaszubach, do 2 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni i wschodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna -2 st. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna -6 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni po północy skręcający na południowo-wschodni. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj