W Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane

IMGW informuje, że nad Europą środkową pogodę kształtował będzie wyż z centrum nad Polska. Nad pozostałym obszarem dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajdzie się pod wpływem wyżu, jedynie na krańcach południowo-wschodnich kraju zaznaczy się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego związanego z płytką zatoką niżu znad Morza Białego. Napływać będzie polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek zapowiada się zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach południowo-wschodnich duże i tam opady deszczu. Prognozowana suma opadów w Bieszczadach lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 21 st. do 25 st., na Pomorzu i w rejonach podgórskich od 18 st. do 20 st. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane. Miejscami na północnym wschodzie kraju mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 9 st. do 13 st., lokalnie na północnym wschodzie około 8 st., na wybrzeżu od 13 st. do 15 st. Wiatr słaby, w zachodniej połowie kraju umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Pod wieczór na Nizinie Szczecińskiej wzrost zachmurzenia do dużego i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23 st. na północnym wschodzie, około 26 st. w centrum do 28 st. na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich i lokalnie na wschodnim wybrzeżu około 22 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-wschodni i południowy.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W nocy bezchmurnie. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj