fot. PAP/Marcin Obara

Upały odpuściły; maksymalnie do 25 st.C

Jak informuje IMGW, w czwartek, Europa Wschodnia oraz częściowo Środkowa i rejon Morza Północnego znajdzie się pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia; na południu i zachodzie kraju pozostawał będzie pofalowany front atmosferyczny. Będziemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie powoli spadać.

W Polsce w czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, a na zachodzie i południu kraju także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i Karpatach do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 25°C; chłodniej na wybrzeżu i Pomorzu Wschodnim oraz na północnym wschodzie od 18°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h

W piątek w nocy zachmurzenie umiarkowane, lokalnie, szczególnie na północy, wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Miejscami na zachodzie zanikające burze; burze możliwe także na Pomorzu Wschodnim i Mazurach. W kotlinach górskich i gdzieniegdzie na Pomorzu Wschodnim mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów.

Temperatura minimalna od 10°C do 15°C; w rejonach podgórskich Karpat 9°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty. W dzień zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu. Na zachodzie kraju oraz w Karpatach burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm na Ziemi Lubuskiej. Temperatura maksymalna od 20°C do 25°C, nad morzem gdzieniegdzie 19°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23°C. Wiatr słaby, zmienny.

W piątek w nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 14°C. Wiatr słaby, zmienny. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23°C. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj