fot. flickr.com

Kolejny deszczowy dzień nad Polską. Miejscami burze, lokalnie z gradem

Jak podaje IMGW, w Europie będą dominowały niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie Skandynawia będzie znajdowała się pod wpływem wyżu.

Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad Ukrainy, w strefie przemieszczającej się ze wschodu na zachód kraju linii zbieżności. Ze wschodu i południowego wschodu, z rejonu Morza Czarnego, w dalszym ciągu będzie napływała bardzo ciepła i wilgotna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W czasie burz opady deszczu o umiarkowanym i silnym natężeniu. Prognozowana suma opadów w czasie burz: do 30 mm na Pomorzu, Kujawach, wschodniej Wielkopolsce, Ziemi Łódzkiej oraz na południu kraju; na pozostałym obszarze do 20 mm. Temperatura maksymalna od 26 st. C na zachodzie i południu do 31 st. C na wschodzie, chłodniej nad morzem i w miejscowościach podgórskich od 20°C do 23°C. Wiatr na południu kraju słaby zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h, lokalnie na południu do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, początkowo z gradem. Nad ranem miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m, lokalnie 200 m. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 16 st. C do 18 st. C, w miejscowościach podgórskich około 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 70 km/h, północno-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl