fot. pixabay.com/pl

Poniedziałek w Polsce ma być ciepły, ale deszczowy

Jak informuje IMGW, w poniedziałek nad przeważającą częścią Europy będą dominować płytkie ośrodki niżowe, lokalnie z zatokowymi zbieżnościami wiatru; jedynie nad zachodnią Rosją będziemy mieli do czynienia z głębszym niżem z układem frontów atmosferycznych. Słabe wyże zaznaczą się nad Rumunią, Mołdawią i południową Ukrainą oraz nad centralną Skandynawią.

Polska znajdować się będzie w obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Z południa napływać będzie ciepłe i bardziej wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W kraju w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Bez opadów jedynie na krańcach północno-wschodnich i północno-zachodnich. W czasie burz opady deszczu do 30 mm, w Beskidach do 40 mm, lokalnie grad. Temperatura maksymalna od 23 st. nad morzem, 28 st. na przeważającym obszarze, do 30 st. na północnym wschodzie. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, a w górach nawet do 90 km/h.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl