fot. flickr.com

Do dziś można złożyć wniosek o premie dla młodych rolników

Jeszcze tylko dziś można złożyć wniosek o premie dla młodych rolników. To już szósty nabór. Wsparcie ma zachęcić młodych gospodarzy do rozwijania rolniczego biznesu.

Dokumenty można składać osobiście w oddziałach regionalnych Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa, drogą elektroniczną lub przesłać pocztą. W tym roku termin aplikowania został przedłużony.

– Młody rolnik to ważne działanie z punktu widzenia celu. Z jednej strony, przejmowanie gospodarstw od rodziny to zmiana pokoleniowa. Z drugiej strony, to otwarcie na młodych rolników, ludzi z wykształceniem, którzy mogą też przejmować inne grunty, nie tylko od rodziny. Zależy nam bardzo na tym działaniu, bo do tej pory mieliśmy się czym pochwalić, mieliśmy statystycznie najmłodszych rolników w całej Europie – oznajmił prezes ARiMR Tomasz Nowakowski.

Premie dla młodego rolnika mogą otrzymać osoby, które m.in. mają nie więcej niż 40 lat i posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni minimum 1 ha.

Uzyskane wsparcie trzeba w całości przeznaczyć na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych.

Premie będą wypłacane w dwóch ratach: 120 tys. zł po złożeniu i zaakceptowaniu wniosku oraz 30 tys. zł po realizacji biznesplanu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl