Dziś zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, od Zatoki Biskajskiej po Morze Czarne rozciągać się będzie wał wyżowy. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska północno-zachodnia pozostanie pod wpływem stacjonarnego, wypełniającego się niżu z ośrodkiem w rejonie Kopenhagi, pozostały obszar kraju będzie pod wpływem słabego klina wyżowego. Nadal napływać będzie przetransformowane powietrze arktyczne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Opady głównie w północno-zachodniej połowie kraju, tam też po południu możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 9 st., 11 st. na wybrzeżu do 14 st. na Podkarpaciu; w rejonach podgórskich od 9 st. do 12 st. Wiatr południowy i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i w czasie burz porywisty.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Gdzieniegdzie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 0 st. do 4 st.; w rejonach podgórskich od -3 st. do 0 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowego i południowo-zachodniego.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie i północy okresami duże. Od wschodniego wybrzeża i Pomorza po Podlasie przelotne opady deszczu. Po południu słabe opady deszczu możliwe również w Bieszczadach. Temperatura maksymalna od 12 st. do 15 st.; w rejonach podgórskich od 10 st. do 13 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, zmienny. W piątek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr słaby, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl