fot. Paweł Palembas

Przydadzą się parasole: burze, deszcze i możliwe opady gradu

Jak informuje IMGW, Europa południowa i południowo-zachodnia znajdzie się w zasięgu wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu niżu znad Białorusi, w strefie okluzji. Napłynie polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie rosnąć.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów na wschodzie i w centrum kraju do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. na północy kraju, 23 st. w centrum do 27 st. na południowym wschodzie, tylko nad samym morzem chłodniej, lokalnie do 17 st. Wiatr umiarkowany z zachodu, w porywach do 60 km/h, a w czasie burz do 80 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na południowym zachodzie kraju. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie na północy i wschodzie Polski oraz w Karpatach. Temperatura minimalna od 13 st. do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu, na wybrzeżu porywisty.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, na północy i północnym wschodzie kraju okresami duże i tam miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. na północnym wschodzie, około 24 st. w centrum do 29 st. na południowym wschodzie, tylko nad samym morzem nieco chłodniej, około 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu, na wybrzeżu miejscami w porywach do 60 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. W czasie burzy opad do 30 mm i porywy wiatru do 70 km/h. Wiatr umiarkowany z zachodu. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 16 st. W sobotę zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu.

PAP/RIRM

drukuj