fot. wikipedia

M. Morawiecki: Polska wchodząc w etap robotyzacji i cyfryzacji tworzy perspektywy do nowoczesnego wzrostu gospodarczego

Polska wchodząc w etap robotyzacji i cyfryzacji tworzy jednocześnie perspektywy do bardzo nowoczesnego wzrostu gospodarczego – podkreślił wicepremier Mateusz Morawiecki. Minister finansów i rozwoju uczestniczył w Warszawie w spotkaniu  dot. zakończonego naboru na dofinansowanie budowy infrastruktury telekomunikacyjnej.

Debatę z udziałem m.in. minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, ekspertów i beneficjentów zorganizowano w ramach I osi programu „Polska Cyfrowa”.

Dzięki zaangażowaniu inwestycyjnemu rozwój Polski staje się jeszcze bardziej zrównoważony i daje szanse regionom, które dotychczas były pozbawione wielu możliwości – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

– Tak, jak dawne rewolucje tworzyły wiele miejsc pracy, tak, jak najwyżej zaawansowane dzisiaj państwa, np. Dania, Szwecja, Niemcy, Japonia mają najniższe bezrobocie przy najwyższym poziomie robotyzacji – tak samo i ja nie obawiam się tego, że wchodząc w ten etap robotyzacji i cyfryzacji tworzymy jednocześnie perspektywy do bardzo nowoczesnego wzrostu gospodarczego. Za to chciałem Państwu podziękować. Szczególne słowa podziękowania za to, że w tak szybkim tempie tak dużą część naszego kraju, która do tej pory była „białymi plamami internetowymi” – udało się objąć tym konkursem – wskazał Mateusz Morawiecki.

Wicepremier dodał, że projekty z tego obszaru telekomunikacyjnego pomagają naszemu krajowi wejść w erę IV rewolucji przemysłowej.

RIRM

drukuj