Niedziela za chmurami; możliwe opady śniegu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie Rosja oraz Finlandia znajdują się pod wpływem wyżu.

Polska znajduję się pod wpływem rozległego układu niżowego, rozciągającego się od Grenlandii po Morze Śródziemne i Ukrainę. Na południu i zachodzie zaznacza się obecność pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływa dość ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie całkowite, na południu gdzieniegdzie przejaśnienia, a w Sudetach i Karpatach rozpogodzenia. Na południu kraju miejscami słabe opady mżawki lub deszczu. Na zachodzie słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Na pozostałym obszarze Polski słabe opady śniegu, a w centrum oraz na południu Mazowsza i Lubelszczyzny przed południem także deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami marznącego, powodującego gołoledź. Na południu kraju rano i wieczorem mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -4 st., -3 st. na północnym wschodzie, około 1 st. w centrum, do 2 st., 3 st. na zachodzie i do 5 st. na południu. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany, porywisty, wschodni, poza tym słaby i umiarkowany, wschodni, a na południu kraju słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl