fot. flickr.com

Nad Polską zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak podaje IMGW, krańce zachodnie, częściowo środkowa oraz północna Europa będzie pod wpływem wyżów. Nad resztą kontynentu dominować będą niże. Wschodnia Polska pozostanie pod wpływem płytkiej zatoki rozległego niżu znad Turcji. Nad pozostałym obszarem Polski znajdować się będzie skraj wyżu znad północnej Skandynawii. Napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie – na wschodzie wilgotne, na pozostały obszar kraju suche.

Na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym wschodzie, wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, podczas których wysokość opadów może wynieść 20 mm. Możliwy grad. Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół umiarkowane, słabe przelotne opady deszczu możliwe na wybrzeżu, Pomorzu Wschodnim, Kujawach i lokalnie w centrum. Temperatura maksymalna od 19 st., 22 st. na północy krańcach północnych oraz w dolinach górskich do 23 st., 25 st. na przeważającym obszarze i 26 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, jedynie na wschodzie i południowym wschodzie miejscami duże oraz przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza początkowo. Przewidywana wysokość opadów do 10 mm. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna przeważnie od 11 st. do 15 st., na wybrzeżu od 14 st. do 17 st., a w kotlinach górskich od 7 st. do 9 st. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków północnych. Podczas burz wiatr porywisty.

W czwartek na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego oraz słabe przelotne opady deszczu. Na wschodzie i północnym wschodzie lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 20 st., 23 st. na wybrzeżu i w kotlinach górskich do 23 st., 25 st. na pozostałym obszarze Polski. Wiatr słaby, zmienny. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj