Deszcz nie odpuszcza, lato do Polski jeszcze nie dotarło

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie i Skandynawia będą w zasięgu układów niskiego ciśnienia w strefie frontów atmosferycznych, pozostałe rejony Europy w tym Polska będą w zasięgu wyżu znad Azorów.

Do Polski będzie nadal napływała dość chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa.

W czwartek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami wzrastające do dużego. Na krańcach południowo-wschodnich oraz na północy i zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane oraz duże i słabe, przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 17, 19 st. na północny Polski do 19, 21 st. na południu kraju. Nad morzem około 16 st. Wiatr słaby, na północy kraju umiarkowany a nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane, w północno-zachodniej części kraju oraz na krańcach południowo-wschodnich okresami duże i tam możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temp.  min. od 8, 10 st. na północnym wschodzie do 10, 13 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, na  pomorzu umiarkowany okresami porywisty, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj