Chiny: Skonfiskowano ponad 100 tys. ton mięsa, część miała 40 lat

Ponad 100 tys. ton niezdatnego do jedzenia mięsa z przemytu przejęła policja w Chinach w ramach ogólnokrajowej akcji poinformowały państwowe media. Część skonfiskowanego mięsa, wycenianego na ok. 480 mln USD, miała ponad 40 lat.

W graniczącej z Wietnamem prowincji Guangxi (Kuangsi) znaleziono mięso pochodzące z lat 70., a część mięsa skonfiskowanego w prowincji Hunan została zamrożona ponownie, bo wcześniej rozmroziła się podczas transportu.

Przedstawiciel miejscowych władz przyznał, że przemytnicy często przewożą mięso w zwykłych samochodach zamiast w pojazdach chłodniach, dlatego często zdarza się, że mięso, „nim trafi do kupującego, zdąży się kilkakrotnie rozmrozić i jest ponownie zamrażane”.

W trakcie ogólnokrajowej akcji policja namierzyła 21 gangów przemytniczych; tylko w prowincji Hunan aresztowano 20 osób.

Władze podejrzewają, że mięso jest szmuglowane do Chin przez Hongkong i Wietnam z krajów takich, jak Brazylia czy Indie, co pozwala obchodzić ograniczenia importowe.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl