fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Ustawa obniżająca wiek emerytalny pierwszym projektem prezydenta elekta 

Prezydent elekt Andrzej Duda zapowiedział, że tuż po zaprzysiężeniu zamierza złożyć projekt ustawy dotyczącej obniżenia wieku emerytalnego.

 „To będzie mój absolutnie pierwszy projekt” – oświadczył. Prezydent elekt spotkał się z szefem NSZZ „Solidarność” Piotrem Dudą, z którym rozmawiał m.in. na temat tego projektu.

Wiceprezes PiS Beata Szydło, która jest kandydatem tej partii na premiera po jesiennych wyborach parlamentarnych powiedziała, że prezydent elekt będzie chciał także złożyć projekt dotyczący podwyższenia kwoty wolnej od podatku.

To są ważne projekty ustaw dla Prawa i Sprawiedliwości i oczywiście będziemy je wspierać i popierać. Z tego, co wiem, rzeczywiście w tej chwili trwają prace z ekspertami, z którymi spotkał się już prezydent elekt. Ze swoimi ekspertami pracuję też „Solidarność”. Jak państwo zapewne pamiętacie prezydent Andrzej Duda podpisał porozumienie z NSZZ „Solidarność” w kampanii wyborczej. Ponieważ związek ten ma również swój projekt, dlatego trzeba razem się spotkać i złożyć wspólny w Sejmie – zaznaczyła poseł Beata Szydło.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy odbędzie się 6 sierpnia.

RIRM

drukuj