fot. Paweł Palembas

We wtorek deszczowo tylko nad morzem; pozostała część kraju słoneczna

Jak informuje IMGW, nad Europą Zachodnią i Wschodnią będą dominować wyże. Jedynie Wyspy Brytyjskie i Skandynawia będą pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego.

Nad Polską przeważać będzie klin wyżu znad Alp, jedynie przez północ kraju, na wschód, przemieszczać się będzie płytka zatoka niżowa wraz z chłodnym frontem atmosferycznym, a następnie od zachodu nasunie się strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie, tylko nad północną Polskę przejściowo napłynie chłodniejsze powietrze, również polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie się wahać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, na północy i zachodzie kraju duże ze słabymi opadami deszczu. Zachmurzenie duże także na południu i południowym wschodzie Polski. Temperatura maksymalna od 19 st., 20 st. na wybrzeżu, Kaszubach i dolinach górskich do 23 st. w centrum kraju i 25 st. na Opolszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, na północy duże ze słabymi opadami deszczu. Temperatura minimalna od 11 st. do 16 st., w dolinach karpackich około 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj