Sobota z przejaśnieniami we wschodniej połowie kraju

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i wschodnia będzie w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze dominować będą niże.

Polska będzie w zasięgu zatoki rozległego niżu znad Morza Norweskiego, ponadto nad Sudetami utworzy się wtórny ośrodek niżowy. Będziemy w strefie falującego frontu atmosferycznego, nad południowo-wschodnią część kraju nadal napływać będzie ciepła masa powietrza polarnego morskiego, za frontem, nad północny zachód chłodniejsza, polarna morska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W sobotę zachmurzenie duże, we wschodniej połowie kraju większe przejaśnienia, na południowym wschodzie również rozpogodzenia. W zachodniej połowie kraju oraz na Warmii i Mazurach opady deszczu, na północnym zachodzie miejscami o natężeniu umiarkowanym. W Sudetach opady śniegu. Początkowo na południu i w centrum kraju mgły ograniczające widzialność do 100 m. Prognozowana suma opadów na północnym zachodzie kraju do 18 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 7 st. do 11 st., na Pomorzu, w Wielkopolsce, na Warmii i Mazurach oraz w rejonach podgórskich Sudetów od 4 st. do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i w rejonach podgórskich dość silny, południowo-wschodni i południowy, w zachodniej połowie kraju skręcający na północno zachodni i północny, miejscami na wybrzeżu północno-wschodni i wschodni. Na południu kraju wiatr w porywach do 60 km/h, w rejonach podgórskich do 80 km/h, wysoko w górach do 100 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże. Opady deszczu, miejscami na Warmii o natężeniu umiarkowanym. W rejonach podgórskich opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. W Karpatach powyżej 1000 m.n.p.m., a w Sudetach powyżej 700 m.n.p.m. opady śniegu. Prognozowana suma opadów na północy kraju do 15 mm. Lokalnie na zachodzie kraju mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 1 st. do 4 st., w rejonach podgórskich około 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i w rejonach podgórskich dość silny, okresami porywisty, we wschodniej połowie kraju południowy, skręcający na zachodni; na zachodzie zachodni i północno-zachodni. W rejonach podgórskich porywy wiatru do

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl