Północno-wschodnia część kraju deszczowa; słonecznie na pozostałym terenie

Jak podaje IMGW, na przeważającym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże, jedynie częściowo Europa Wschodnia i Centralna znajdą się w zasięgu niżu znad Ukrainy. Polska Zachodnia będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, wschodnia połowa kraju pozostanie na skraju niżu znad Ukrainy. Do Polski nadal napływać będzie powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie powoli rosło.

W piątek w kraju na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie oraz miejscami w Karpatach zachmurzenie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. W Tatrach możliwa burza. Temperatura maksymalna od 20 do 22 st. na północnym wschodzie i na wybrzeżu do około 25 st. w centrum i do 28 st. miejscami na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, na południu oraz w centrum miejscami słaby, zmienny.

W nocy z piątku na sobotę na północnym wschodzie Polski oraz miejscami w Karpatach zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 12 do 16 st., w kotlinach górskich od 10 do 12 st. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na północy i wschodzie kraju z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl