fot. Paweł Palembas

Polska w obszarze wyżu

Jak informuje IMGW, Europa północna znajdować się będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Morzem Barentsa. Pozostały obszar kontynentu obejmować będzie wyż z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Polska będzie w obszarze tego wyżu. Z północnego zachodu i północy napływać będzie chłodna masa powietrza. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie się wahać.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym zachodzie Polski przejściowo duże. Temp. maks. od 12 st. na północnym wschodzie i miejscami na wybrzeżu do 17 st. na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich od 13 do 16 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie przeważnie małe. W kotlinach sudeckich lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temp. min. od 0, 1 na północnym wschodzie do 4, 5 st. na zachodzie, południu i wybrzeżu, w kotlinach górskich około 2 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, miejscami dość silny, na północy i wschodzie Polski z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze zmienny.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 16 st. na północnym wschodzie do 20 st. na południowym zachodzie, na wybrzeżu od 14 do 16 st., a w rejonach podgórskich od 16 do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W środę w Warszawie słonecznie. Temp. maks. wyniesie 16 st. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. 3 st. Wiatr słaby, zachodni. W czwartek słonecznie. Temp. maks. 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj