fot. Paweł Palembas

W całej Polsce chłodno, ale pogodnie

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia i częściowo Środkowa będą w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Ukrainą. Nad północną Skandynawią i nad Wyspami Brytyjskimi będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska pozostanie pod wpływem wyżu, tylko nad zachód kraju po południu zacznie się nasuwać skraj rozległego niżu znad Wysp Brytyjskich. Z północnego zachodu zacznie napływać cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego, tylko wschód pozostanie w chłodniejszym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadało.

W piątek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na zachodzie, Pomorzu Wschodnim i północnym wschodzie okresami duże. Rano miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 100 metrów, również osadzające szadź. Na terenie występowania mgieł zachmurzenie będzie duże, a nawierzchnie dróg i chodników śliskie. Temperatura maksymalna od 6 do 8 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, na Przedgórzu Sudeckim w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych. W górach wiatr dość silny, w Sudetach porywy do 70 km/h.

W nocy z piątku na sobotę we wschodniej połowie kraju zachmurzenie ma być małe i umiarkowane. Na pozostałym terenie umiarkowane i duże z postępującymi od zachodu opadami deszczu. Temperatura minimalna od -3 st. na Podhalu, -2 st. w rejonie Krakowa i na północnym wschodzie, około 1-2 st. w centrum do 4-5 st. na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem i w Kotlinie Kłodzkiej dość silny, wysoko w Karpatach silny, w zachodniej połowie kraju porywisty, z kierunków południowych. W kotlinach sudeckich porywy wiatru do 70 km/h, na szczytach Sudetów i na terenach podgórskich w Karpatach do 80 km/h, w Tatrach do 90 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl