fot. pixabay.com

W czwartek w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże; opady deszczu na południu

Jak informuje IMGW, północna i wschodnia część kontynentu oraz prawie cały Basen Morza Śródziemnego będą obejmowały niże. Wyż znad Atlantyku sięgnie od Wysp Brytyjskich przez północną Francję i Niemcy po Polskę, także krańce południowo wschodnie kontynentu będą w obszarze podwyższonego ciśnienia.

Polska znajdzie się pod wpływem wspomnianego wyżu znad Atlantyku, jedynie na południu i południowym wschodzie kraju zaznaczy się wpływ niżu znad Ukrainy i falującego frontu atmosferycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie wolno rosło.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu, w Sudetach deszcz ze śniegiem i śnieg, wysoko w Karpatach opady deszczu przejdą stopniowo w deszcz ze śniegiem i śnieg. Najwięcej opadów (do 10 mm/12 godzin) od Górnego Śląska przez Małopolskę po Podkarpacie i Zamojszczyznę. Temperatura maksymalna od 9 st.C na południowym wschodzie do 15 st.C na zachodzie, w dolinach karpackich od 7 st.C do 9 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. Porywy wiatru w Tatrach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Tylko na krańcach południowo-wschodnich początkowo duże z opadami deszczu, a w Karpatach deszczu ze śniegiem i śniegu. W południowo-zachodniej i centralnej części kraju lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od -1 st.C do 2 st.C i miejscami przygruntowe przymrozki od -4 st.C do -2 st.C, cieplej na wybrzeżu i południowym wschodzie kraju od 3 st.C do 5 st.C. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu umiarkowany, zachodni.

PAP

drukuj