Słoneczna niedziela w prawie całej Polsce; tylko na północnym-zachodzie możliwe opady

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, zachodnia Skandynawia, Europa Południowo-Wschodnia oraz kraje basenu Morza Śródziemnego znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże znad Atlantyku i północnej Rosji.

Polska znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia, w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie, Pomorzu oraz na krańcach wschodnich miejscami słabe opady śniegu. Na zachodzie opady śniegu przejdą w opady śniegu z deszczem lub deszczu. Temperatura maksymalna od -1 st. na północnym wschodzie, w centrum około 1 st., do 5 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl