Polska pod wpływem wyżu

Jak podaje IMGW, Europa południowa i centralna znajdzie się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze dominować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum przemieszczającym się znad Alp nad Nizinę Węgierską. Z południowego zachodu napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Na krańcach południowo wschodnich miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Rano na zachodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 10 st., 11 st. na wschodzie do 14 st. na zachodzie i do 15 st. na południowym zachodzie. Wiatr na północy i wschodzie Polski słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze wiatr słaby, zmienny.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie Polski wzrastające do dużego aż do wystąpienia miejscami opadów deszczu. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m, głównie na wschodzie i południu. Temperatura minimalna od 1 st., 3 st. na wschodzie do 6 st., 8 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, na wybrzeżu miejscami umiarkowany, z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl