fot. PAP/EPA

Napływa chłodne i suche powietrze

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą układy niskiego ciśnienia, jedynie Półwysep Peloponeski i południe Ukrainy będą na skraju wyżu. Polska będzie pod wpływem wypełniającego się niżu z ośrodkiem nad Danią.

Z zachodu napływać będzie dość chłodne, ale stosunkowo suche powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i powoli będzie rosło. W poniedziałek na wschodzie kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami oraz opady deszczu, przed południem jednostajne, po południu przelotne i miejscami burze.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przelotne opady deszczu, a po południu możliwe burze. Temp. maks. od 13, 15 st. na wschodzie i na wybrzeżu do 17 st. na południowym zachodzie. W rejonach podgórskich od 12 do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 55 km/h, a w czasie burz do 60 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, nad ranem miejscami rozpogodzenia. Miejscami opady deszczu, początkowo możliwe także burze. Temp. min. od 5 do 8 st., w rejonach podgórskich od 3 do 5 st. Wiatr słaby, nad morzem miejscami umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temp. maks. od 14 st. miejscami na północy do 19 st. na południowym wschodzie, na wybrzeżu 12, 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami.

Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 6 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. We wtorek dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj