fot. PAP

Pocztówka do górników

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wysłał pocztówkę z Gdańska do górników pod hasłem: „Służyć Polsce, słuchać Polaków”. Prosi w niej mieszkańców Śląska, „żeby nie dali się oszukać” przed podjęciem wyboru w nadchodzących wyborach do PE.

„Na przykładzie upadłych już stoczni widać, ile warte są słowa i obietnice Tuska o świetlanej przyszłości polskiego przemysłu ciężkiego i jego pracowników” – czytamy na kartce.

Teraz na kilka dni przed wyborami Tusk próbuje wcielić się w rolę Pierwszego Górnika RP i jest gotów obiecać wszystko przestrzega Jarosław Kaczyński.

W jego ocenie, trudno jest dopatrzeć się jakichkolwiek działań rządu, które by wspierały jakąś gałąź polskiego przemysłu.

– Czy to stocznie, czy przemysł motoryzacyjny, czy górniczy. Wszędzie jest źle, wszędzie można mówić wręcz o dobijaniu. Mamy tego rodzaju fenomeny, jak to, że kupuje się pendolino chociaż w Polsce w Bydgoszczy produkowane są znakomite pociągi (w niczym nie gorsze od pendolino). Ostatnio Warszawa zakupiła chińskie autobusy zamiast doskonałe autobusy z poznańskiego Solaris-a (jeżdżące w wielu krajach świata) – powiedział Jarosław Kaczyński.

Lider PiS zapowiada prowadzenie polityki odbudowy i rozbudowy przemysłu. Chcę aby w Polsce powstało ministerstwo rozwoju i odbudowy przemysłu.

RIRM 

drukuj