fot. PAP/Roman Zawistowski

W Łodzi odbyła się pierwsza z serii konwencji tematycznych PiS

W Łodzi odbyła się dziś pierwsza z serii konwencji tematycznych Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego poświęcone było wsparciu dla rodzin.

Wicepremier, szef rady programowej PiS-u Piotr Gliński wskazywał, że celem programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu. Podkreślił, że w centrum tego pomysłu programowego jest polska rodzina.

– Chcemy budować i od czterech lat już budujemy Polskę nowoczesną, rozwijającą się, coraz skuteczniej zaspokajającą potrzeby swoich mieszkańców, polskich rodzin, a jednocześnie Polskę czerpiącą swe siły rozwojowe z polskiej kultury, historii, wartości – wskazał.

Była premier Beata Szydło akcentowała, że od 2020 r. około 40 mld zł rocznie będzie przeznaczane na program 500 Plus. Do tej pory – jak dodała – wydaliśmy na ten program około 80 mld zł.

Premier Mateusz Morawiecki wskazywał, że dobra przyszłość dla Polski, będzie tylko wtedy, gdy będzie przyszłość dla polskich rodzin, rodzin z dziećmi, docenianych właśnie m.in. poprzez program 500 plus.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przekonywał, że państwo zapewni dobrobyt rodzin polskich na poziomie zachodnioeuropejskim. 

– Stąd, szanowni Państwo, nasza przemyślana i wpisująca się w koncepcję ekonomiczną polityka podwyższania płac także metodami administracyjnymi. Stąd te 3-4 tys. zł płacy minimalnej. To nie jest żaden wyborczy pomysł, to nie jest żaden gest władzy wobec społeczeństwa. To jest potrzeba naszego rozwoju – podkreślił.

Jarosław Kaczyński zwracał też uwagę, że obecnie trwa „atak na polską rodzinę”. Zapewnił przy tym, że PiS stoi i będzie stało na straży polskiej rodziny.

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało także na swojej stronie internetowej program wyborczy pod tytułem „Polski model państwa dobrobytu”.

RIRM

drukuj