P. Mucha: Konkluzje szczytu Rady Europejskiej to sukces Rzeczypospolitej i premiera

Uznaję konkluzje szczytu Rady Europejskiej za sukces Rzeczypospolitej i premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział dziś wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Przywódcy unijni porozumieli się na szczycie w Brukseli w sprawie osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej do 2050 r.

„Polska uzyskała zwolnienie z zasady stosowania polityki neutralności klimatycznej już w roku 2050, zgodnie ze swoimi celami” – mówił premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu pierwszego dnia szczytu w Brukseli.

Paweł Mucha powiedział w radiowej Trójce, że uznaje konkluzje szczytu Rady Europejskiej za sukces Rzeczypospolitej i sukces premiera Mateusza Morawieckiego.

„Jestem przekonany, że zwrócenie uwagi na sprawiedliwą transformację, na potrzebę zabezpieczenia środków na zmiany, jeżeli chodzi o polski miks energetyczny, to są dobre rozwiązania” – ocenił.

„To bardzo wyraźnie wybrzmiało, że Polska z uwagi także na kwestie historyczne, nie jest dzisiaj w takiej sytuacji, jak bogate państwa Europy Zachodniej i musimy dochodzić do pewnych rozwiązań swoją drogą” – dodał prezydencki minister.

PAP

drukuj