Premier: w II półroczu tego roku z samego tylko VAT będzie 5 mld zł więcej

Przeanalizowaliśmy wpływy podatkowe we wrześniu i w sierpniu – w II półroczu tego roku będzie to z samego tylko VAT-u 5 miliardów złotych więcej – poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu wskazał, że w sumie we wrześniu wpływy z podatków wyniosły 15 mld złotych. Premier podkreślał, że jest to ponadplanowy przyrost ze względu na pewne narzędzia, instrumenty, które jego rząd wdrożył – w lipcu, sierpniu i które zaczęły przynosić rezultaty.

Mateusz Morawiecki zwrócił ponadto uwagę na wysoki wzrost gospodarczy.

„Czyli komuś te pieniądze zabraliśmy. Zabraliśmy je mafiom, gangsterom i przestępcom podatkowym. I ta dobra wiadomość dla wszystkich rodaków – ona potwierdza, że będziemy mieli pieniądze na programy (…), również nowe programy: rozwojowe, dla Polaków, infrastrukturalne, dla seniorów. Wyższa waloryzacja kwotowa w lutym, marcu przyszłego roku – na to wszystko będziemy mieli środki” – mówił premier.

Dodał, że ma też wiadomość dla swych konkurentów z opozycji.

„I to jest zła wiadomość: tak długo, jak będziemy u władzy, Prawo i Sprawiedliwość, tak długo skutecznie będziemy odzyskiwać te pieniądze z rąk różnych mafii, patologii, gangsterów, przestępców i przekazywać je społeczeństwu polskiemu” – powiedział.

PAP/RIRM

drukuj