PŚ w łyżwiarstwie szybkim. 4. miejsce polskich sprinterek

Polskie sprinterki zajęły czwarte miejsce w rywalizacji drużynowej podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które rozpoczęły się w japońskim Nagano. To czwarte zawody cyklu Pucharu Świata.

Biało-czerwone przed tygodniem w Nur-Sułtan zajęły trzecie miejsce. Tym razem pojechały w nieco zmienionym składzie, bo Natalia Czerwonka zastąpiła Karolinę Bosiek, która w piątek startowała w biegu ze startu wspólnego. Polki ze stratą trzynastu setnych sekundy przegrały miejsce na podium z Japonią.

W startach indywidualnych w grupie A w piątek zaprezentowała się tylko Andżelika Wójcik, która zajęła 20. miejsce w rywalizacji na 500 metrów. Ostatecznie w grupie B wystartowała Kaja Ziomek, która przed tygodniem w Kazachstanie uplasowała się na siódmym miejscu w elicie. W Nagano Ziomek w grupie B była trzecia i w lutym w Calgary, w kolejnych zawodach cyklu Pucharu Świata, wystartuje w grupie A.

A jak spisali się pozostali Polacy? Niezłą dziewiątą lokatę w biegu ze startu wspólnego zajął Artur Janicki. Piętnasty w tej rywalizacji był Marcin Bachanek, a wśród pań szesnaste miejsce zajęła Karolina Bosiek, a 22. była Karolina Gąsecka. Ambitnie w grupie B na dystansie 500 metrów walczyli Artur Nogal i Piotr Michalski. Obaj uplasowali się w czołowej dziesiątce – Nogal był szósty, a Michalski ósmy. Na siedemnastej lokacie uplasował się Damian Żurek, a dwudziesty był Artur Waś. Z kolei w sprincie drużynowym biało-czerwoni w składzie Nogal, Michalski i Żurek zajęli jedenaste miejsce.

Na sobotę w Nagano zaplanowana jest rywalizacja na 500 metrów oraz w biegu drużynowym mężczyzn, a także na dystansach 1000 i 3000 metrów kobiet. Zawody zakończą się w niedzielę.