P. Müller: Korzenie chrześcijańskie Polski są uwidocznione m.in. przez krzyż w Sejmie i tak pozostanie

Mamy szacunek do tradycji, do korzeni chrześcijańskich Polski i te korzenie chrześcijańskie są uwidocznione m.in. poprzez krzyż w Sejmie i tak pozostanie – oświadczył dziś rzecznik rządu Piotr Müller.

Piotr Müller podczas rozmowy w TVP był pytany, czy z sali sejmowej zniknie krzyż. Kilka dni temu posłanka Magdalena Biejat (Lewica), przewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny stwierdziła, że w Sejmie nie powinien wisieć krzyż.

Rzecznik rządu stwierdził, że absolutnie do takiej sytuacji nie dojdzie.

„My mamy szacunek do tradycji, również do korzeni chrześcijańskich Polski i te korzenie chrześcijańskie są uwidocznione m.in. poprzez krzyż w Sejmie i tak pozostanie” – oświadczył Piotr Müller.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl