W niedzielę pochmurno. Przejaśnienia jedynie na południowym wschodzie

Jak informuje IMGW, Europa północna i częściowo zachodnia znajdą się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże.

Przeważająca część Polski pozostaje w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie na północnym zachodzie i północy pogodę kształtuje zatoka niżowa związana z niżem znad południowej Skandynawii. Nadal z południowego zachodu napływa ciepłe polarno-morskie powietrze.

W niedzielę zachmurzenie przeważnie duże, większe przejaśnienia możliwe tylko na południowym wschodzie. Okresami opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz lokalnie na Dolnym Śląsku do 15 mm.

Temp. maks. od 14 st. na wybrzeżu, 18 st. w centrum do 23 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach burz okresami dość silny, w porywach lokalnie do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni, na wybrzeżu skręcający na północno-zachodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temp. maks. 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Podczas burz wiatr w porywach do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj