W całej Polsce nadal ciepło

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski, Wyspy Brytyjskie, zachodnia Francja oraz wschodnia Europa będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w strefie niżów z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu zatoki niżowej rozciągającej się od Morza Norweskiego po Adriatyk, tylko krańce wschodnie pozostaną pod wpływem klina wyżu znad północnej Afryki. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu na zachodzie kraju miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i tam przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 22 st., 24 st. na północnym wschodzie do 30 st. na zachodzie, w rejonach podgórskich około 22 st. Wiatr słaby, w zachodniej połowie kraju umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 75 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. W pierwszej połowie nocy na zachodzie kraju miejscami zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 11 do 15 st., na krańcach północno-wschodnich oraz w rejonach podgórskich od 8 do 11 st., na wybrzeżu około 16 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i porywisty, wschodni i południowo-wschodni. Na krańcach południowo-zachodnich kraju wiatr słaby, zachodni. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 75 km/h.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, na zachodzie kraju i w Karpatach okresami duże i tam przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Słabe, przelotne opady deszczu możliwe również na krańcach wschodnich. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. na północnym wschodzie do 27 st. na zachodzie, miejscami na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich od 20 do 22 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, wschodni i południowo-wschodni. Na krańcach południowo-zachodnich kraju wiatr słaby, zachodni. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 75 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, wschodni. We wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl