W całej Polsce słonecznie; temperatura będzie oscylować wokół 0°C

Jak informuje IMGW, Północna część Skandynawii, Wyspy Brytyjskie oraz Francja i wschodnia Hiszpania będą w zasięgu niżów z ośrodkami w rejonie Islandii i Morza Śródziemnego oraz towarzyszącego im pofalowanego frontu atmosferycznego. Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtować będą wyże z centrami nad zachodnią Rosją, Bałkanami oraz nad Atlantykiem.

Polska będzie pod wpływem wyżu znad Bałkanów. Napływać będzie dość ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie powoli spadać.

W sobotę zachmurzenie małe, na wschodzie umiarkowane, miejscami duże i tam lokalnie możliwy marznący deszcz lub mżawka powodujące gołoledź. Na krańcach wschodnich miejscami słabe opady śniegu. Rano lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna przeważnie od 0°C do 2°C, tylko lokalnie na Dolnym Śląsku oraz w partiach szczytowych Beskidów 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie duże. Na krańcach wschodnich słabe opady śniegu, lokalnie marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Rano lokalnie marznące mgły ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna przeważnie od -15°C na południu, około -7°C w centrum, do -1°C na północnym wschodzie. W kotlinach karpackich spadek temperatury lokalnie do -20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj